1978-1984

1978-1979

Činnost probíhá ve znamení 30. výročí pionýrské organizace. Družiny sbíraly výstřižky k politickým událostem ve světě. Vedoucí byla Bagheera, instruktor Standa Dušenka – Suša, v oddíle pracuje 5 družin, pravidelně se schází oddílová rada.

Na chatě v Krásném Poli malujeme a uklízíme, propůjčili jsme ji MěV ČSTV k pořádání městského kola TBY a KR PO SSM k pořádání krajského kola Zlatého listu. Na obě akce jsme chystali dřevo a dělali jim pořadatele.

Tábor byl již posledním táborem v Kaplicích. Není uvolněn hospodář tábora Svišť a v okolí se vyskytla infikovaná klíšťata.

1979-1982

Z velkého pracovního zatížení Bagheery činnost oddílu stagnuje.
Družinové schůzky se potupně přesouvaly z vlastní klubovny na KSPMPř v Ostravě-Porubě, výpravy se omezovaly jen chatu v Krásném Poli. Přestává pracovat oddílová rada a přestává být vedena oddílová kronika. Řada zkušených instruktorů přerušila svou činnost z důvodu vojenské prezenční služby.

V lednu 1982 jsme se stali turistickým oddílem mládeže u TJ Rudá Hvězda Ostrava. Na jaře 1982 přišly do vedení oddílu nové síly – Jan Aujezdský – Jeňa a Mojmír Nováček – Pirát. I přes obtížnou situaci stále oddíl pořádal letní tábory. Tábory 1980 a 1981 v Jižních Čechách, v roce 1982 ve Velkém Košeckém Podhradie v Údolí jalovců.

1982-1983

Vedoucí oddílu byla stále Bagheera, zástupce Mojmír Nováček – Pirát, Radim Kéval – Fous, Jan Aujezdský – Jeňa, Lída Nováčková, Tomáš Dreslar – Čakra, instruktoři Roman Kekely – Ara, Pavel Hodura – P.H., Petr Mikšík – Kivu.

Oddíl urputně zápasil o udržení. Stav členů oddílu byl 15, ke konci roku už 16. Oddíl dále během roku pořádal 10 oddílových schůzek, 10 akcí jiného charakteru (klubové soboty, plavání, hra ve městě, 1. máj, dětský den), 8 jednodenních a 11 dvoudenních výprav. Podíl výprav na chatu v Krásném Poli se snižuje. Vrcholem činnosti byl pětidenní zájezd do Prahy o jarních prázdninách a letní tábor.

Tábor se konal ve Velkém Košeckém Podhradie, ale na jiném místě – ve Stredné Dolině. Pro malý počet vlastních členů se na táboře spojily s oddílem Přátelství, který vede Radek David – Ruďas.

1983-1984

Došlo k velkému nárůstu členské základny, z počátečního stavu 12 členů se ke konci roku zvýšil stav na 21 aktivních členů. Ve vedení oddílu byla Bagheera, zástupce Pirát. V průběhu roku vznikly 2 nové družiny – Pěšáci a Chekaree (děvčata). Se čtyřmi původními (Panteři, Bizoni, Sokoli a Kondoři) jich máme 6. Činnost je nezměněna (schůzky, výpravy, Rodea, jarní zájezdy do Prahy), dále jsme se zapojili do přírodovědecké soutěže Zlatý list. Přírodověda se stala osou oddílového programu. Naše družstvo mladších pionýrů zvítězilo v městském kole této soutěže a krajském kole jsme se umístili na 5.místě.

Letní tábor se konal na stejném místě jako v minulém roce. Táborová hra GEA 84 byla zaměřena na ochranu životního prostředí, meteorologii, mapování chráněných rostlin do soutěže Zlatý list.

TOM 4306 Stopaři Ostrava-Poruba

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat