1993-1997

1993-1994

Vedení oddílu se ujal Suša. Činnost jsme zahájili v nové klubovně. V prosinci se poprvé koná MECHECHE na Kusalínu, což je krásná chalupa KČT u Vsetína. Od jsme jezdili na Mecheche jenom tam. Zimní tábor je opět na Morávce – Bebku. Letní tábor se konal v Halenkově, motivací byl Středověk, účastníci měli skvělé rytířské oděvy, štíty a přilby. Na výsadek jsme jeli na hrad Lukov a do Zlína.

1994-1995

Vedení oddílu přebral Dio. V říjnu jsme pomohli pořádat v Ostravě teď už mezinárodní Olympiádu TOM. Zimní tábor byl na Bíle – Bobku. Po návratu jsme se dozvěděli, že v pátek 10.března 1995 VYHOŘELA ČVACHTALKA.

Oddíl Sedmička z našeho oboru turistiky zde pořádali akci pro vedení a důsledku špatného přikládaní se vyletující jiskry zachytili na stropě a začal hořet prostor mezi stropem a střechou a oheň se rozšířil na celou budovu. Z celé chaty zůstaly pouze ohořelá kamna a konstrukce postelí, ale i ty po požáru někdo ukradl.

1995-1996

Oddíl vedl Dio. Ve vedení je 15 lidí a oddíl má 42 členů (bez vedení).Byl to opět dlouhodobý vrchol v počtu členů. Na zimní tábor jsme jeli do Jakartovic – na základnu oddílu Bobříci z Opavy. Zimní táborový oheň, který se jako vždy konal na stejném místě na Čvachtalce, ale celý den jsme venku. Před táborem jsme vyrobili v Halenkově další podsady – už jsme jich měli 27 z hoblovaných prken. Podsady z roku 1991 byly pořád v perfektním stavu. Během tábor jelo několik účastníků na slovenský sraz TOM na Počúvalské jezero do Banské Štiavnice.

1996-1997

Opět stěhujeme klubovnu – dům se privatizuje. Náš Sportovní klub policie (bývalá Rudá hvězda) nám propůjčuje ke schůzkám budovu na Vřesinské strži. Je tu sice špatný přístup (tramvají a 500 m pěšky), ale jsme v přírodě. Vedoucím oddílu je stále Dio, ale mění zaměstnání a může se oddílu věnovat čím dál tím méně. Ve vedení je nás 13 a máme 32 členy. Celý rok motivujeme dějinami USA, což připravuje Ruďas. V říjnu se s celým oddílem zúčastňujeme 3. ročníku Olympiády TOM v Žilině, v rámci programu navštěvujeme hrad Strečno a procházíme i Jánošíkovy diery ve Vrátné dolině. Týden na to, o pětidenních podzimních prázdninách jedeme do Josefova u Jaroměře, jsme ubytováni v kasematech tereziánské pevnosti a odtud podnikáme výpravy do širokého okolí – do Babiččina údolí, do Náchoda (zámek), na pevnost Březinku (z druhé světové), do ZOO ve Dvoře Králové a do Hradce Králové. S partou z pevnosti Josefov hrajeme na hoňku v pevnostních katakombách. Zimní tábor je opět na Rychtě v Helvíkově. Celoroční motivace vrcholí na táboře v Halenkově válkou Severu proti jihu. Během tábora se opět zúčastňujeme srazu TOM KST v Bukové u Trnavy v Malých Karpatech. I náš tábor postihly nebývalé povodně – ale jen tak, že jsme na táboře měli nechutné množství bláta. Náš tábor na rozdíl od jiných nebyl zrušen ani vyplaven, první deště jsme přečkali v chalupě u Šuláků, ale při druhé vlně dešťů jsme již odeslali polovinu táborníků domů (o týden dřív). Výsadek nebyl.

TOM 4306 Stopaři Ostrava-Poruba

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat