1988-1993

1988-1989

Vedení oddílu se ujal Standa Dušenka – Suša (vyměnil si funkci vedoucího skupiny s Pirátem), ale brzy ochabl a tak se vedení oddílu ujal listopadu 1988 Tomáš Dreslar – Čakra. Pěšáci byly zařazeni do družin Stopařů. V září jsme se zúčastnili Krajského srazu turistů v Rožnově a 40. srazu oddílů v Kyjovicí – Podzámčí. Zimní tábor byl opět v Helvíkově. V srpnu 1989 byla opět náročná akce pro vedení – Roháče a Chodčské vrchy.

1989-1990

Obnovila se družina Pěšáků. Během sametové revoluce (24. – 26.11.1989) pořádali jsme Polské Rodeo v Nýdku a fandili jsme shromážděním v Praze. Brzy po revoluci se začali obnovovat skautské oddíly. Obnovený oddíl Poutníci žádal zpět naši klubovnu, ale po několika schůzkách, které u nás uspořádal, si našli svou klubovnu jinde. O jarních prázdninách jsme jeli opět do Prahy. Na jaře jsme ušili jednotné hnědé oddílové bundy. Navázali jsme družbu s oddílem Ztracená stopa z Opavy a jeli jsme k nim na výpravu. V létě přijeli k nám na tábor do Stredné doliny s koňmi a krytým vozem, ubytovali se n našich stanech a naši táborníci s jejich vozem vyjeli na výsadek – až na Hornou Suču a Červený kameň. Využili jsme uvolněných poměrů a tábor ve Stredné dolině motivujeme válkou Severu proti Jihu. Během tábora jsme postavil na tábořišti srub.

1990-1991

Vedení oddílu opět přebral Pirát. Zanikla družina Chekaree, měli jsme 36 členů, 7 členů vedení a 7 instruktorů. Z naši pionýrské skupiny vystoupila Třicítka a Dívčí dvojka a skupina je přejmenována na 7 STOP. Zimní tábor se přádala na krásné chalupě v Nebeské Rybné, což je malá vesnička pod Orlickými horami. Na jaře získáváme od Městské rady Pionýra dotaci a tak jsme vyrobili nové podsady z hoblovaných prken, s postelemi. Strávili jsme tím několik víkendů, ale výsledek stál za to. Během tábora jsme jeli na sraz slovenských turistů do Manínské tiesňavy.

1991-1992

Oddíl vedl Pirát. Na podzimní Rodeo jsme jeli o podzimních prázdninách na pět dnů do Čermné na tábořiště Průzkumníků. Zimní tábor se konal na Morávce – Bebku v bývalé škole. Těsně před táborem krachlo jednání s majiteli louky v Košeckém Podhradí a tak jsme se museli ze dne na den přestěhovat tábořiště (14 dnů před zahájením tábora) ze Slovenska. Za vydatné pomoci rodiny Šuláků jsme se přestěhovali na obhlédnuté údolí Hluboké v Halenkově na Vsetínsku. Tábor je motivován životem indiánů. Během tábora jsme vyzkoušeli horolezectví na Četově stěně.

1992-1993

Pěšáků bylo tolik, že opět vytvořili dvě družiny – Medvědy a Gepardy. Stopařské družiny byly Panteři, Bizoni, Sokoli a Wega. Na zimní tábor jsme se vrátili do Helvíkova na Rychtu. V březnu se konalo na Vřesině setkání současných i bývalých členu oddílu k 25.letům oddílu. Na jeře zvítězila naše hlídka nejmladších žákyň v mezi oblastním Turistickém závodě a postoupili do mistrovství republiky v Mikulášovicích, kde obsadili druhé místo. Konce roku se podařilo Správě sídlišť vypudit z klubovny a tak jsme se přestěhovali do bývalé klubovny PS Svazarmovec, která byla již několik let opuštěná. Tábor byl opět v Halenkově. V srpnu jsme museli zbourat srub ve Stredné dolině na Slovensku.

TOM 4306 Stopaři Ostrava-Poruba

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat