1997-2000

1997-1998

Vedení oddílu přebírá Sinha, ve vedení je nás 16 a 4 instruktoři – Tuleň, Maja, Ketty a Itan, zato členů je jen 21. Celý rok motivujeme výstupy Reinholda Messnera na všechny hory, vyšší než 8.000 metrů. Na podzimním srazu oddílů v Kyjovicích, který pořádá BVÚ dosahujeme historického úspěchu – naše družstvo děvčat vybojovalo vítězství ve srazové soutěž a získává Štít Vítězů. V říjnu pořádáme akci pro instruktory a vedoucí s názvem K2 – systémem postupových táborů vystupují účastníci na Lysou horu. O pětidenních podzimních prázdninách jedeme na chalupu Asociace TOM do Janova v Jizerských horách a nejen že prochodíme značnou část Jizerek (dojdeme až na Protrženou přehradu), ale navštívíme i Jablonec nad Nisou a jeho Muzeum skla. Během pololetních prázdnin pořádáme zimní táboření a spíme dvě noci pod stany při -15°C.

Setkání Stopařů k 30. výročí založení oddílu se koná v únoru v místě vzniku oddílu – bývalé pevnosti NORTH FORK, dnes základna Duhy – MYŠINEC v Budišovicích. Účast je impozantní – 64 bývalí členové, 35 současných členů a Bagheera zde má 9 členů svého oddílu z Chomutova. Celkem se nás sešlo 108. V neděli před svítáním sledujeme vítězství českých hokejistů na Olympiádě v Naganu.

Zimní tábor je v České Vsi u Města Albrechtic, tentokrát bez sněhu. V květnu jedeme na 4 dny do Žiliny, kde poznáváme široké okolí – hrad Strečno, Súlovské skály, Vrátnou dolinu a Jánošíkovy diery. Z dotace Města Ostravy a Asociace TOM kupujeme 25 nových stanů na podsady. Výrazně jsme si opět pomohli s táborovým materiálem.

V rámci tábora jedeme s celým oddílem na sraz slovenských turistů do Tatranské Lomnice a během prvního červencového týdne projdeme velkou část Vysokých Tater. Při túře na Zbojníckou chatu, odkud máme odnášet zbytky po požáru chaty, nás zastihne mokré sněžení. Další dva dny pak sušíme všechno oblečení i boty (nevydržel ani goretex). Tábor pak pokračuje pobytem v Halenkově – Hlubokém. V srpnu se vydáváme na první zahraniční zájezd – směr DOLOMITY. Během jednoho týdne prochodíme řadu známých hor v okolí Cortiny d’Ampezzo (např. Monte Piano, Tre Cime, Tofany a další).

1998-1999

Členů 27, ve vedení 11 – Sinha, Čakra, Gonio, Ronja, Leoš, Pirát, Lída, Medi, Tuleň, Maja a Ketty. Na podzimky jedeme do Moravského krasu, jsme ubytováni v chatě U Macochy a prochodíme všechny přístupné jeskyně. V říjnu se účastníme se Olympiády TOM v Kroměříži, Mecheche je opět na Kusalínu u Vsetína v prosinci.

V létě opět jedeme na slovenský sraz do Betliaru, ale tentokrát již autobusem. Díky tomu poznáme mnohem širší okolí – navštěvujeme 4 jeskyně, Silickou planinu, Slovesný ráj a po cestě na sraz i Chočské vrchy – Prosieckou a Kvačanskou dolinu. Po návratu ze Slovenska mají táborníci jeden den volno a pak nám začíná letní tábor v Halenkově – Hlubokém.

1999-2000

Členů je 20, vedení 16, oddíl stále vede Sinha, přibyla Bláža, Zuzka A., Endjů. Před táborem doregistrováváme 6 dalších členů. Na podzimky jedeme na chalupu Asociace TOM do Dědova a prochodíme Teplické i Adršpašské skály, navštívíme Ostaš i pevnost na Dobrošově nad Náchodem. 17. listopadu se Karel Líba dožívá 75 let, za náš oddíl mu přejí Bagheera, Pirát a Lída.

Koncem ledna poprvé se účastníme i mezinárodního zimního srazu, který je u Čadce. Na své si přijdou běžky i hrátky na sněhu, navštěvujeme Velkou Raču, která je pěkně vysněžená. Jarní prázdniny máme až v polovině března a tak jedeme na 6 dnů do Prahy. Kromě pražských památek navštěvujeme i Karlštejn a Velkou Ameriku, nezapomenutelný zážitek je i z návštěvy baletu v Národním divadle. Asociace TOM kupuje novou chalupu ve Velkých Karlovicích (Polana), v červnu tam jedeme poprvé.

Na slovenský sraz už tradičně pořádáme autobusový zájezd do Varína. Díky autobusu děláme túry ve Vrátné dolině, navštěvujeme naše bývalé tábořiště v Košeckém Podhradí i Čičmany, opět Súlovské skály a jako vyvrcholení i Roháče. Tábor již není v Hlubokém, kde z našeho tábořiště vznikla skládka dřeva, ale jedeme na nové místo do údolí Lušová, taky v Halenkově.

A aby stěhování nebylo málo, získáváme klubovnu v Porubě, takže opouštíme Vřesinskou strž, kde poslední rok těžce neseme platby za elektřinu.

TOM 4306 Stopaři Ostrava-Poruba

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat