2000-2010

2000-2001

Členů registrujeme 50, ve vedení je nás 12. Od září máme novou klubovnu na Hlavní třídě, č. 680, získáváme ji po ateliéru našeho bývalého člena Vaška Šípoše. Při vyjednávání s domovním družstvem nám pomáhá otec dalšího bývalého člena Čaji. Na jaře k ní získáváme i vývěsku. Na podzimní prázdniny se oddíl dokonce rozdělil na dvě části. Stopaři jedou do Halenkova a Pěšáci na základnu Studnice do Budišovic. Necháváme vyšít novou oddílovou vlajku a vyrábíme i vlajky družinové.

Jarní prázdniny trávíme na Rychtě v Helvíkově. Účastníme se koncem května i akce Bambiriáda, což je ukázka činnosti dětských sdružení veřejnosti. V rámci Bambiriády táboříme v Hornickém muzeu v Petřkovicích a obsazujeme informační stánek Asociace TOM na Černé louce. Slovenský sraz je ve Staré Turé, opět pořádáme autobusový zájezd, abychom navštívili Trenčín, hrady Beckov a Čachtice i památník na Bradle. Po srazu následuje třítýdenní tábor v Halenkově – Lušové. V srpnu pak opět vyrážíme do zahraničí – tentokrát je na řadě Litva. Během týdne navštívíme všechna velká města – Vilnius, Kaunas, Klaipédu a Palangu, v okolí hradu Trakai a v národním parku Aukštaitija jezdíme na lodích, koupeme se v Baltském moři a na závěr projedeme Kurskou kosu s písečnými přesypy a dunami. Též navštívíme delfinárium s programem.

2001-2002

Ve vedení je nás 14, členů registrujeme 51. Z instruktorů postupuje do vedení Torey a Sluníčko. Podzimky trávíme v Mikulově, na Mecheche máme problémy s kapacitou chaty na Kusalínu.

Koncem ledna se účastníme 2. mezinárodního zimního srazu v Jeseníku a o týden později obsazujeme chatu U tetřívka na zimním táboře. Společně s námi je zde delegace náčelnictva německých tomíků DWJ, kteří si chtějí vyzkoušet u nás běžky a sněžnice. Za sněhem musíme až na hlavní hřeben Jeseníků. Opět se účastníme Bambiriády v Hornickém muzeu.

Slovenský sraz je v Bátovcích u Levic (projdeme Štiavnické vrchy i termální koupaliště) a týdenní pobyt na Slovensku pak pokračuje týdenním zájezdem do MAĎARSKA. Začínáme v maďarské části jeskyně Domica, pokračujeme přes Miskolc (úžasné termální koupaliště Miskolc – Tapolca), navštěvujeme Bukové hory i maďarskou pustu (spojenou s návštěvou typické farmy a koňským rodeem), poznáváme Budapešť (Náměstí hrdinů, hradní vrch a termální koupaliště), navštěvujeme skanzen a městečko Szentendre, od katedrály v Ostřihomi nakukujeme zpět na Slovensko, abychom se opět vrátili a ukončili náš pobyt u Balatonu (což je hodně zakalená voda). Po špatných zkušenostech s deštivým červencem přesunujeme tábor na srpen, ale pronásledují nás takové deště, že po 10 dnech odesíláme většinu účastníků domů. A to jsme byli rádi, že díky vývěsce máme řadu nových členů.

2001-2002

Do vedení nastupuje nová generace – Alka, Fili, Ukko, Septa a Kapi, je nás ve vedení 14. Členů je registrováno 33, ale máme problémy s docházkou. Jediní, kdo se drží je velká družina Pěšáků. Na podzimky jedeme do Janova v Jizerkách, opět autobusem. Mechehce již směřujeme na kapacitnější Polanu, ale jede nás už jen 16. Letní tábor se konal nadále v Halenkově – Lušové, bohužel kvůli špatnému počasí nebyla táborová hra dohrána.

2002-2010

dopsat..!

TOM 4306 Stopaři Ostrava-Poruba

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat